.

.

Kompleks morski z algami

Kompleks morski z algami

Kompleks morski z algami jest to botaniczny kompleks ekstraktów algowych, w skład którego wchodzą: ascophyllum, spirulina, laminaria, morszczyn ni nori. Skład ekstraktu został specjalnie opracowany z myślą o działaniu intensywnie regenerującym, nawilżającym i przeciwcelulitowym. Idealnie leczy stany zapalne oraz podrażnienia, przywracając ulgę oraz równowagę lipidową skórze.

SA-00009500
2027.01
WAGA
  • 50g
  • 100g
  • 500g

INCI: Glycerin, Aqua, Fucus Vesiculosus Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Porphyra Umbilicalis Extract, Undaria Pinnatifida Extract, Lithothamnion Calcareum Extract

Kompleks morski z algami jest to botaniczny kompleks ekstraktów algowych, w skład którego wchodzą: ascophyllum, spirulina, laminaria, morszczyn ni nori. Skład ekstraktu został specjalnie opracowany z myślą o działaniu intensywnie regenerującym, nawilżającym i przeciwcelulitowym. Idealnie leczy stany zapalne oraz podrażnienia, przywracając ulgę oraz równowagę lipidową skórze.

Ogólnie możemy powiedzieć, że wygląd skóry uzależniony jest od wielu czynników, a jednym z najważniejszych jest poziom nawilżenia warstwy. Wykorzystanie substancji aktywnych zawierających aminokwasy, cukry i pewne minerały, pomaga zachować właściwy poziom nawilżenia powierzchniowego i tym samym dostarcza substancji koniecznych do przywrócenia równowagi wodnej oraz do utworzenia filtru ochronnego na skórze. Sole mineralne, a szczególnie jod, stymulują ogólny metabolizm i powodują wzrost wymiany osmotycznej, przyczyniając się tym samym do wyeliminowania nadmiaru płynów.

 

Ascophyllum

Do najważniejszych substancji aktywnych Ascophyllum należą sole mineralne, polisacharydy, polifenole, witaminy, lipidy i aminokwasy. Ascophyllum zawiera w swoim chemicznym składzie kwas alginowy i fukoidynę.

Wśród polifenoli znajdujemy głownie floroglucynol.

Solami mineralnymi są jod, żelazo, wapń, mangan, potas, magnez i krzem.

Wsród aminokwasów znajdujemy alaninę, tyrozynę, leucynę i prolinę, których koncentracja zależy od wielu czynników środowiskowych takich jak siedlisko, dostęp do światła, pora roku, ilość dostarczonego pożywienia, zasolenie. Gatunek ten zawiera takie lipidy jak glikoacyloglicerydy (10-50% całości frakcji lipidowej).

 

Spirulina

Posiada znaczącą ilość protein, aminokwasów, kwasów tłuszczowych, chlorofilu, karotenoidów (beta-karoten), witamin, minerałów, unikalnych pigmentów i polisacharydów.

Suszona spirulina zawiera: 4,7% wody, 57,5% protein, 7,72% tłuszczów, 23,9% weglowodanów, włókna, 3,6% substancji dietetycznych, 6,2% popiołu.

Minerałami (na 100 g) są: wapń 120 mg, żelazo 28,5 mg, magnez 195 mg, fosfor 118 mg, potas 1363 mg, sód 1048 mg, cynk 2,0 mg, miedź 6,1 mg, mangan 1,9 mg, selen.

 

Laminaria (Listownica)

W postaci wysuszonej zawiera 12% wody, 15% soli mineralnych (chlorki, siarczany i jod).

Jod jest szczególnie obficie występującym pierwiastkiem w tej grupie alg, które mogą zawierać go w ilości 0,5% suchej masy.

Sucha alga zawiera mniej niż 1% lipidów, ok. 5% protein i 65% lub mniej cukrów, reprezentowanych przez: - mannitol (12-158%) - rozpuszczalne skondensowane glucydy (15-40%), a w szczególności fukoidyne i laminaran.

Laminaran jest glukanem występującym w dwóch postaciach: nierozpuszczalnej i rozpuszczalnej. Obydwie formy są zbudowane z D-glukozy z wiązaniami 1-3, a także z kilkoma wiązaniami 1-6 i resztkami mannitolu.

Ilość laminaranu będzie się różnić w zależności od pory roku, kiedy następuje zbiór alg - algin: 15-40% suchej masy.

 

Morszczyn (Fucus)

Wysuszony morszczyn zawiera nadal 10–12% wody, 15% soli mineralnych (0,3 – 0,8% jodu i zbliżone ilości potasu), 1–2% kwasów tłuszczowych i fukosteroli, 4–5% białek i 65% skondensowanych węglowodanów, głównie alginę i kwas alginowy, a także pewne ilości celulozy.

Kwas alginowy jest kwasem polimannurowym, zbudowanym głównie z cząsteczek kwasu D – mannurowego w kształcie pierścieni piranowych z wiązaniami 1–4.

Poza kwasem mannuronowym występuje także kwas glakuronowy – kwasy te różnią sie położeniem grup karboksylowych.

Alga zawiera także duże ilości witaminy C oraz małe ilości prowitaminy A (karotenoidy, fukoksantyna).

 

Nori

Najważniejszymi substancjami aktywnymi tej algi są aminokwasy i sole mineralne.

Wśród minerałów obserwujemy obecność jodu, miedzi, manganu i potasu.

Skład aminokwasów waha się od 20 do 25% w zależności od środowiska, warunków atmosferycznych i dostarczanych roślinom substancji odżywczych.

W mniejszych ilościach występują tu jeszcze lipidy, węglowodany, β-karoten i inne związki.

 

Sposób pakowania:

- plastikowe butelki farmaceutyczne

Zastosowanie Wykorzystywany jest w preparatach regenerująco-nawilżajacych do twarzy oraz przeciwcellulitowych i wyszczuplających w postaci kosmetyków do masażu, kąpieli oraz preparatów pomocniczych w tych kuracjach.
Zalecane stężenie Od 2 do 5%
Przechowywanie W temperaturze pokojowej, szczelnie zamknięte opakowanie. Chronić przed dostępem światła.
Rozpuszczalność Rozpuszczalny w wodzie
   

 

 

 

Produkt został użyty w recepturach:

  1. Krem dla mężczyzn odżywczo-regenerujący caresoft, kwas hialuronowy, algi

  2. Tonik dla cery trądzikowej, łojotokowej, kwas salicylowy 2%, kwas AHA 50 C.I. 7%

  3. Krem pod oczy odżywczo-wygładzający, likwidujący opuchliznę

  4. Serum intensywnie nawilżające kompleks z algami, kwas hialuronowy

  5. Serum intensywnie nawilżające Algi NMF Kwas-hialuronowy Hydromanil

Zobacz także

× Dziękujemy za rejestrację. Do czasu aktywacji przez administratora, Twoje konto będzie nieaktywne.