.

.

Azeloglicyna

Azeloglicyna

Azeloglicyna. Substancja aktywna, mająca postać jasno-żółtego płynu. Bezzapachowa. Rozpuszczalna w wodzie, stabilna w zakresie pH = 5.0 - 11.0. Posiada działanie antybakteryjne, antytrądzikowe i regulujące sebum - zmniejsza ilość mikroziarniaków i wewnątrzmieszkowych bakterii propionowych oraz redukuje wolne kwasy tłuszczowe w sebum skóry, nie zmniejszając zarówno jakości, jak i składu sebum lub morfologii gruczołów łojowych. Azeloglicyna używana jest do leczenia zwiększonej pigmentacji skóry wynikającej ze wzrostu aktywności lub nadmiernego działania melanocytów. Obejmuje to malanodermę, piegi złośliwe i nadmierna pigmentację fotochemiczną. Uważana jest za za konkurencyjny i odwracalny inhibitor tyrozynazy, która jest kluczowym enzymem w elanogenezie.

SA-00022050
2025.06
WAGA
  • 10g
  • 50g
  • 100g
  • 500g

INCI:  Potassium Azeloyl Diglycinate

Azeloglicyna - substancja aktywna, łączy w sobie właściwości dwóch składników: kwasu azelainowego i aminokwasu glicyny. To substancja, mająca postać jasno-żółtego płynu. Bezzapachowa. Rozpuszczalna w wodzie, stabilna w zakresie pH = 5.0 - 11.0

Kwas azelainowy, charakteryzuje się działaniem przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym oraz w mniejszym stopniu działaniem złuszczającym. Hamuje rozwój bakterii Propionibacterium acnes, odgrywających istotną rolę w patogenezie trądziku. Polecany jest pacjentom z atopowym zapaleniem skóry. Dodatkowym jego działaniem jest hamowanie syntezy melaniny (barwnika skóry) co jest wyjątkowo przydatne u osób z trądzikiem pospolitym, trądzikiem różowatym i przebarwieniami. 

Azeloglicyna posiada działanie antybakteryjne, antytrądzikowe i regulujące sebum - zmniejsza ilość mikroziarniaków i wewnątrzmieszkowych bakterii propionowych oraz redukuje wolne kwasy tłuszczowe w sebum skóry, nie zmniejszając zarówno jakości, jak i składu sebum lub morfologii gruczołów łojowych.

Azeloglicyna używana jest do leczenia zwiększonej pigmentacji skóry wynikającej ze wzrostu aktywności lub nadmiernego działania melanocytów. Obejmuje to malanodermę, piegi złośliwe i nadmierna pigmentację fotochemiczną. Uważana jest za za konkurencyjny i odwracalny inhibitor tyrozynazy, która jest kluczowym enzymem w elanogenezie.

Właściwości kosmetyczne:

- rozjaśnia przebarwienia, 
- normalizuje produkcję i wydzielanie sebum,
- przeciwdziała zaskórnikom, 
- działą antybakteryjnie,
- działa przeciwzapalnie,
- nawilża i uelastycznia skórę.


Zastosowanie azeloglicyny w kosmetyce:


Kosmetyki dla cery:
 
 
• trądzikowej,
• łojotokowej,
• z rumieniem,
• cery naczynkowej,
• z trądzikiem różowatym,
• zanieczyszczonej,
• przetłuszczającej się,
• odwodnionej,
• z przebarwieniami (pozapalnymi, potrądzikowymi, po urazach oraz pigmentacyjnymi typu melazma-ostuda, posłonecznymi, hormonalnymi),
 

 

Sposób pakowania:

- plastikowe butelki farmaceutyczne

Zastosowanie W kosmetyce: kremy, sera i toniki dla cery trądzikowej, łojotokowej, z rumieniem, przetłuszczającej się, odwodnionej, naczynkowej.
Zalecane stężenie

Od 3% do 10 %

Przechowywanie Szczelnie zamknięte opakowanie. W lodówce.
Rozpuszczalność W wodzie. Stabilna w zakresie pH = 5.0 - 11.0
   


Produkt został użyty w recepturach:
 

 


Polecamy również

Zobacz także

× Dziękujemy za rejestrację. Do czasu aktywacji przez administratora, Twoje konto będzie nieaktywne.