.
.
Olej ze słodkich migdałów rafinowany
Olej ze słodkich migdałów to nasiona słodkiego migdałowca, z których tłoczy się olej migdałowy o bursztynowej barwie i lekkim, przyjemnym, charakterystycznym zapachu.
INCI: Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil
Amygdalus Communis (Rosaceae) to nasiona słodkiego migdałowca, z których tłoczy się olej migdałowy o bursztynowej barwie i lekkim, przyjemnym, charakterystycznym zapachu.
Należy on do najstarszych i jest jednym z najlepszych olejów kosmetycznych, zawiera od 30 do 50% tłuszczu.
Drzewo migdałowe pierwotnie występowało w Azji Centralnej oraz w rejonie Morza Śródziemnego. Obecnie uprawiane jest w dużych ilościach w Hiszpanii, Francji, we Włoszech, Grecji oraz w Kalifornii.
Olej ze słodkich migdałów zawiera kwas oleinowy, linolowy oraz witaminy: A, B1, B2, B6, D i E. Jest środkiem wyjątkowo delikatnym, dzięki czemu nadaje się do pielęgnacji wrażliwej skóry noworodków. Szczególnie polecany do skóry suchej i starzejącej się, jest neutralny i nie powoduje alergii.
Widocznie odmładza skórę i nadaje jej ładny wygląd. Stosowany systematycznie jest bardzo dobrym emolientem tj. wygładza skórę.
Olej ze słodkich migdałów stosowany jest w leczeniu egzemy, łuszczycy oraz w przypadkach skóry suchej, swędzącej i podrażnionej. Jest lekki, łatwo wchłania się w skórę, dzięki czemu chętnie wykorzystywany jest do masaży.
Sposób pakowania:
- oleje o wadze 30g, 45g - szklana brązowa butelka farmaceutyczna
- oleje o wadze powyżej 100g - plastikowe butelki farmaceutyczne
Zastosowanie | Jako olej bazowy wykorzystywany jest w produkcji różnorodnych kosmetyków m.in. balsamów, lotionów, mydeł. Oprócz tego wykorzystuje się go do masaży oraz w aromaterapii. |
Zalecane stężenie | Do 100%. Może być stosowany bezpośrednio na skórę. |
Przechowywanie | Lodówka, szczelnie zamknięte opakowanie. |
Rozpuszczalność | W tłuszczach. |
Produkt został użyty w recepturach:
-
Serum olejowe pod maskę algową, glinki i błota dla cery wrażliwej: caresoft, oleje
-
Balsam z masłem kakaowym, ekstraktem z maku i Prawoślazem lekarskim
Naturalne składniki zawarte w formulacji mogą powodować zmiany wyglądu kosmetyku (konsystencja, kolor, zapach, osad)