.
.
Puder mineralny rozświetlający
Puder mineralny rozświetlający to propozycją pudru matującego, średnio kryjącego idealnego do wykańczania makijażu oraz matowienia skóry. Delikatnie odbija światło, jednocześnie rozświetla cerę oraz niweluje drobne zmarszczki oraz "niewidzialnie" koryguje skórę. Pomaga zrównoważyć niewielkie zaczerwienienia skóry oraz rozjaśnić zbyt ciemną karnację. Wygładza skórę, nie tworząc jednocześnie efektu maski. Daje efekt idealnego, jedwabistego wykończenia makijażu oraz niweluje nadmiar wydzielanego sebum. Puder posiada filtry UV, co zwiększa ochronę skóry przed działaniem promieni słonecznych.
Oferujemy zestaw do szybkiego, samodzielnego przyrządzenia pudru w domu.
Puder mineralny rozświetlający to propozycją pudru matującego, średnio kryjącego idealnego do wykańczania makijażu oraz matowienia skóry. Delikatnie odbija światło, jednocześnie rozświetla cerę oraz niweluje drobne zmarszczki oraz "niewidzialnie" koryguje skórę. Pomaga zrównoważyć niewielkie zaczerwienienia skóry oraz rozjaśnić zbyt ciemną karnację. Wygładza skórę, nie tworząc jednocześnie efektu maski. Daje efekt idealnego, jedwabistego wykończenia makijażu oraz niweluje nadmiar wydzielanego sebum. Puder posiada filtry UV, co zwiększa ochronę skóry przed działaniem promieni słonecznych.
Puder można wykonać w młynku do kawy lub utrzeć w moździerzu, przy czym wykonanie w młynku jest zdecydowanie szybsze i wygodniejsze. Jeżeli zostanie użyty młynek, powinien być nowy i przeznaczony tylko i wyłącznie do wytwarzania kosmetyków.
Skład zestawu odpowiedniego do przygotowania 10 g pudru:
-
Puder bambusowy – 7,7 g
-
Tlenek cynku – 0,5 g
-
Mica sunrise – 0,5 g
-
Balance gold – 0,5 g
-
M-sfera - 0,5g
-
Lepiszcze - 0,5g
-
Pigmenty zawarte w zestawie, w idealnie odmierzonych proporcjach właściwych do uzyskania odpowiedniej barwy 3,8 g: rdzawy (0,8 g), żółty (2,2 g), czarny (0,9 g)
-
Szpatułka
-
Pipeta
-
Naklejka
- Plastikowe pudełeczko z sitkiem na puder w komplecie
- 2 woreczki strunowe do mieszania pigmentów
Ilość wszystkich składników zestawu jest dokładnie odmierzona.
Dodatkowe elementy niezawarte w zestawie:
-
BRAK
Wykonanie pudru:
-
Sprawdzenie kompletności otrzymanego zestawu.
-
Przygotowanie stanowiska pracy z zachowaniem podstawowych zasad higieny
Wykonanie pudru w woreczku strunowym:
- Do woreczka strunowego wsypujemy wszystkie produkty dostarczone w zestawie (oprócz pigmentów), po czym zamykamy woreczek, pozostawiając w nim trochę powietrza i mieszamy, przesypujemy i "miętosimy" woreczek, do całkowitego wymieszania produktów.
- Następnie dodajemy lepiszcze, po czym ponownie mieszamy całość. Mieszać należy do momentu uzyskania jednolitego pudru, bez grudek.
- Kolejnym krokiem jest wymieszanie ze sobą otrzymanych pigmentów. W tym celu załączone pigmenty wsypujemy do woreczka pozostawiając w nim trochę powietrza i mieszamy, przesypujemy i "miętosimy" woreczek, do całkowitego ujednolicenia koloru (połączenia pigmentów).
- Do woreczka z pudrem przesypujemy gotową mieszankę pigmentów, w niewielkich ilościach, za każdym razem mieszając nasz puder.
- Pigmenty dodajemy do pudru w niewielkich ilościach, pamiętając aby po każdym utarciu sprawdzić na skórze, czy otrzymany kolor jest odpowiedni. Gdy już otrzymamy pożądany przez nas odcień, przesypujemy całość do załączonego w zestawie pudełka z sitkiem.
- Puder jest gotowy do użycia.
Wykonanie pudru w młynku do kawy:
- Do młynka do kawy wsypujemy wszystkie składniki będące wypełniaczami: puder bambusowy, tlenek cynku, mica, sunrise, balance gold, m-sfera, po czym całość miksujemy. Miksować należy bardzo krótko, impulsowo (poniżej 1s), aby nie zgrzać masy.
- Następnie dodajemy lepiszcze po czym ponownie mieszamy
- Kolejnym krokiem jest wymieszanie ze sobą otrzymanych pigmentów. Jeżeli pigmenty będą mieszane w młynku, wówczas należy przesypać otrzymaną bazę pudrową do wolnej zlewki (naczynia), a następnie do młynka wsypać wszystkie otrzymane pigmenty (czarny, rdzawy, żółty). Mieszamy impulsowo pigmenty w młynku, uważając aby ich nie przegrzać.
- Wymieszane pigmenty przenosimy do wolnego naczynia a następnie czyścimy młynek.
- Do wyczyszczonego młynka wsypujemy wcześniej przygotowany puder a następnie dodajemy do niego bardzo niewielkie ilości zmieszanych pigmentów, pamiętając, aby po każdej dodanej porcji sprawdzić, czy otrzymany odcień jest odpowiedni. Proponowane ilości pigmentu w zależności od karnacji podajemy w tabelce poniżej. Ilość dodawanych pigmentów jest uzależniony od rodzaju karnacji i każdy powinien indywidualnie dopasować go własnego kolorytu skóry. Po każdym wymieszaniu pudru dobrze jest go sprawdzać bezpośrednio na skórze.
- Wstępnie pigmenty można utrzeć w moździerzu lub wymieszać w woreczkach strunowych, . Jeżeli korzystamy z woreczka strunowego, wówczas załączone do kompletu barwniki przesypać do jednego woreczka a następnie zamykamy go, pozostawiając odrobinę powietrza. Woreczek należy ugniatać, masować w dłoni, przesypywać w nim jego zawartość, robimy to dość intensywnie, ale należy uważać aby nie przedziurawić woreczka
- Aby utrzeć pigmenty w moździerzu, należy wszystkie załączone barwniki wyspać do niego a następnie ucierać. Im dłużej będziemy ucierać, wówczas kolor będzie bardziej jednolity.
- Następnie utarte pigmenty dodajemy po bardzo niewielkiej ilości do pudru. Za każdym razem, kiedy dodamy porcję pigmentów należy, wymieszać puder, aby sprawdzić czy otrzymana barwa jest odpowiednia. Bardzo prosto jest wykonać produkt zbyt ciemny, którego rozjaśnianie nie jest proste.
Wykonanie pudru w moździerzu:
- Do moździerza wsypujemy wszystkie składniki będące wypełniaczami: puder bambusowy, tlenek cynku, tlenek tytanu, glinka biała, extender W, po czym całość ucieramy, do uzyskania jednolitej gładkiej masy.
- Następnie dodajemy lepiszcze po czym ponownie ucieramy całość.
- Pigmenty mieszamy w woreczku zgodnie z opisem podanym powyżej w punkcie 6.
- Wymieszane pigmenty dodajemy po niewielkiej ilości do pudru, pamiętając, że pigmenty dozujemy w bardzo niewielkich ilościach a po każdym utarciu sprawdzić na skórze, czy otrzymany kolor jest odpowiedni.
- Pigmenty można także ucierać w moździerzu, należy jednak pamiętać aby przed ponownym wsypaniem bazy pudrowej moździerz był wyczyszczony.
Orientacyjne ilości mieszanki pigmentów w zależności od rodzaju karnacji na 10g pudru:
Rodzaj cery | Ilość [g] |
Cera jasna | ~~ 0,06g |
Cera średnia | ~~ 0,11g |
Cera ciemna | ~~ 0,17g |
Ponieważ każdy ma inną karnację nie ma możliwości podania jednych uniwersalnych wartości. Podane informacje mają na celu pokazać orientacyjnie ilości jakie można zastosować w pudrze. Mieszankę pigmentów dodajemy w bardzo niewielkich ilościach, za każdym razem należy wymieszać puder i sprawdzić czy otrzymany odcień jest właściwy.
Jeżeli chcemy uzyskać puder transparentny, wówczas do otrzymanej bazy pudrowej nie dodajemy pigmentów.
Zaproponowana mieszanka pigmentów może być z powodzeniem użyta do stworzenia różu na poliki lub kremu BB.
Przechowywanie:
W temp. pokojowej
Sposób pakowania:
- składniki: eppendorfy, woreczki strunowe
- cały zestaw: foliowy woreczek strunowy