.

.

Eliksir witaminowy dla cery suchej: stabilna witamina C, dzika róża, mleczko pszczele   nowa uproszczona receptura

Eliksir witaminowy dla cery suchej: stabilna witamina C, dzika róża, mleczko pszczele - nowa uproszczona receptura

Eliksir witaminowy dla cery suchej. Przeznaczony w szczególności dla cery suchej, zmęczonej, szarej, wymagającej intensywnej regeneracji oraz ze skłonnością do zmarszczek. Dzięki zawartości witaminy C eliksir delikatnie rozjaśnia, wygładza oraz przywraca blask i witalność suchej skórze. Spłyca drobne zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Z powodzeniem może być stosowany jako kosmetyk pod maski algowe, glinki i błota.

GZ-00151050
Bis zu 180 Tage ab dem Datum der Ausführung
WAGA
  • 50g

Oferujemy zestaw do samodzielnego przyrządzenia eliksiru. Zestaw zawiera elementy do łatwego i szybkiego przygotowania kosmetyku w domu.

 

Eliksir witaminowy dla cery suchej. Przeznaczony w szczególności dla cery suchej, zmęczonej, szarej, wymagającej intensywnej regeneracji oraz ze skłonnością do zmarszczek. Dzięki zawartości witaminy C eliksir delikatnie rozjaśnia, wygładza oraz przywraca blask i witalność suchej skórze. Spłyca drobne zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Z powodzeniem może być stosowany jako kosmetyk pod maski algowe, glinki i błota.

Olejowa forma witmaminy C ( Tetraizopalmitynian askorbylu) wykazuje się działaniem wielokierunkowym: przeciwstarzeniowym, rewitalizującym i wybielającym. Stymuluje syntezę kolagenu, aktywuje namnażanie keratynocytów i fibroblastów, przeciwdziała utlenianiu się sebum, chroni przed działaniem promieni UV i powstawaniu rumienia. Ostatnie badania również wykazują, że produkt silnie niweluje powstałe plamy starcze, mocne przebarwienia.

Wyrównuje koloryt skóry oraz rozjaśnia plamy i przebarwienia. Po przejściu przez naskórek stymuluje syntezę kolagenu i hamuje destrukcję włókien kolagenowych, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia. Wykazuje ochronny wpływ w stosunku do promieniowania UVA i UVB. Ma również korzystne działanie na skórę po opalaniu, gdyż posiada silne właściwości redukujące wolne rodniki, które chronią keratynocyty przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA, a także przyśpiesza gojenie oparzeń. Działa także przeciwzapalnie. Znajduje zastosowanie w kosmetykach dla cer dojrzałych, preparatach redukujących przebarwienia oraz kosmetykach plażowych.

Zalecana także do stosowania w kosmetykach na noc.

 

Podstawowe wskazania do stosowania witaminy C :

• zmarszczki - regularne stosowanie może doprowadzić nawet do całkowitego zniwelowania płytkich zmarszczek;

• zmiany naczyniowe - zmniejsza rumień;

• przebarwienia powstałe przede wszystkim w wyniku nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne;

• uzupełnienie leczenia kwasem retinowym lub AHA;

• kondycjonowanie skóry przed i po dermabrazji laserowej i wszelkiego rodzaju peelingach chemicznych -    przyspieszenie procesów regeneracyjnych, utrwalenie efektu zabiegu;

• uczestniczy w procesach metabolicznych jako substancja przenosząca elektrony;

• współdziała w biosyntezie kolagenu, przyspiesza proces gojenia się ran i zrastania kości;

• uczestniczy w regeneracji witaminy E;

• jako silny reduktor przeciwdziała procesowi utleniania wywołanemu przez wolne rodniki;

• podnosi odporność organizmu;

• ma właściwości bakteriostatyczne, a nawet bakteriobójcze w stosunku do niektórych drobnoustrojów chorobotwórczych.

Witamina B3 jest nazywana niacyną i właściwie określenie to oznacza dwa związki: kwas nikotynowy (czyli kwas 3-pirydylokarboksylowy) i amid kwasu nikotynowego. Niacyna jest znana również jako czynnik przeciwalergiczny, stąd niekiedy nazywa się ją witaminą PP.

Może być ona, w przeciwieństwie do innych witamin z grupy B, produkowana w organizmie z podstawowego aminokwasu - tryptofanu. Są to jednak niewielkie ilości i jej najważniejszym źródłem powinno być pożywienie.

Zastosowana w kosmetykach działa przeciwstarzeniowo poprzez stymulację produkcji kolagenu oraz ceramidów, co czyni ją idealnym produktem dla skóry starzejącej się i dojrzałej. Reguluje poziom nawilżenia skóry oraz zwiększa jej elastyczność. Rozjaśnia przebarwienia posłoneczne oraz zapobiega powstawaniu kolejnych.

W produktach dla skóry trądzikowej powoduje zmniejszenie syntezy sebum w gruczołach łojowych oraz redukuje powstawanie zaskórników, zwęża ujście gruczołów łojowych.

Zastosowanie:

  • pielęgnacja skóry dojrzałej i starzejące się (kremy, sera do twarzy);

  • jako silny antyoksydant chroni skórę przed działaniem promieniowania UV oraz wolnych rodników, rozjaśnia    przebarwienia posłoneczne oraz zapobiega powstawaniu nowych;

  • działa nawilżająco oraz reguluje poziom nawilżenia skóry;

  • wspomaga leczenie trądziku zwyczajnego i różowatego (redukuje wydzielanie sebum);

  • działa przeciwzapalnie oraz przyspiesza gojenie się ran, działa także przeciwbakteryjnie;

  • przyspiesza leczenie oparzeń;

  • wygładza i uelastycznia blizny.

 

Olej z pestek róży piżmowej (róży rdzawej) jest otrzymywany poprzez tłoczenie na zimno pestek wydobytych z wnętrza dojrzałych owoców. Stanowi bogate źródło bardzo trwałej odmiany witaminy A, E i C oraz karotenoidów, flawonoidów, garbników i witamin z grupy B, a także jest źródłem niezbędnych, nienasyconych kwasów tłuszczowych. Polecany dla skóry wrażliwej, suchej, dojrzałej oraz ze skłonnością do pękających naczynek, pomaga również przy leczeniu trądziku oraz łuszczyc.

Mleczko pszczele ma działanie kondycjonujące wynikające z zawartości protein, węglowodanów i witamin:

  • Witamina B5 (kwas pantotenowy): mleczko pszczele jest najbogatszym, naturalnym źródłem witaminy B5. Działa ona jako przeciwutleniacz, redukuje podrażnienia, sprzyja gojeniu się ran i utrzymuje równowagę skórną.
  • Witamina B2 (ryboflawina): zawarta w mleczku witamina B2 i siarka to składniki o działaniu przeciwłojotokowym. Niedobór witaminy B2 powoduje uszkodzenia skóry i śluzówki oraz zapalenia skórne, natomiast siarka jest minerałem wykorzystywanym do leczenia łojotoku.
  • Witamina C (kwas askorbinowy): chroni skórę przed szkodliwym, oksydacyjnym działaniem wolnych rodników. Ekstrakt z mleczka pszczelego jest zatem polecany do kosmetyków chroniących integralność skóry i włosów przed procesami utleniania.

Mleczko wykazuje działanie nawilżające, wygładzające i kondycjonujące. Ponadto ekstrakt z mleczka pszczelego posiada właściwości o charakterze oczyszczającym, antyseptycznym i przeciwzapalnym oraz ma zdolność regulowania wydzielania sebum.

Witamina E jest powszechnie uważana za eliksir młodości i zdrowia. Jest jednym z czynników hamujący proces starzenia się komórek oraz bierze udział w zaopatrywaniu organizmu w tlen. Przyspiesza leczenie oparzeń, wygładza i uelastycznia blizny oraz zabezpiecza przed promieniowaniem słonecznym.

Chroni warstwę tłuszczową naskórka oraz wzrost jego miękkości i elastyczności. Wspomaga leczenie łojotokowego zapalenia skóry oraz trądziku a także powstawaniu zaczerwień. Występuje w wielu produktach roślinnych np. w warzywach liściastych, nieoczyszczonych ziarnach zbóż czy olejach roślinnych. Sporo jest jej także w liściach mięty, pokrzywy, brokułach czy szpinaku.

Witamina E jest odporna na działanie wysokich temperatur, nie jest wrażliwa na działanie silnych kwasów i zasad, nie rozpuszcza się w wodzie, ale ulega zniszczeniu pod wpływem światła i tlenu.

D-Pantenol to inaczej zwana prowitamina B5, która po wniknięciu w skore przekształca się w witaminę B5. Jest niezbędnym składnikiem do prawidłowego funkcjonowania naszej skóry a jej niedobór objawia się nadmiernym łuszczeniem naskórka, rogowaceniem i depigmentacją.

Wnikając bardzo głęboko w skórę, poprawia jej nawilżenie, ujędrnia i uelastycznia. Łagodzi wszelkie podrażnienia i stany zapalne a także przyspiesza regeneracje naskórka oraz gojenie ran.Dzięki dużemu powinowactwu do keratyny, jest jednym z najlepszych środków wpływających na kondycję włosów.

Odgrywa podstawowa role podczas podziału w mieszku włosów, a jej obecność jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania ich wzrostu, utrzymania prawidłowej sprężystości i wilgotności.

Stosowanie:

  • kremy i emulsje do ciała o właściwościach nawilżająco-regenerujących oraz przeciwstarzeniowych
  • preparaty do włosów: szampony, odżywki, także te o silnym działaniu regenerującym  

 

Skład zestawu odpowiedni do przygotowania 50 g eliksiru:

  • Witamina C (Tetraizopalmitynian askorbylu)– 1,5 g

  • Witamina E – 0,5 g

  • Cosmedia - 1,5 g

  • Olej z róży piżmowej - 3 g

  • Woda/hydrolat – 36 g - niezawarte w zestawie

  • Witamina B3 – 2,5 g

  • Konserwant – 0,5 g 

  • Witamina B5 – 1,5 g

  • Mleczko pszczele – 3 g

 

 

Dodatkowo:

  • Pipeta jednorazowa

  • Szpatułka drewniana

  • Naklejka

  • Słoiczek plastikowy na eliksir.

     

Ilość wszystkich składników zestawu jest dokładnie odmierzona. 

 

Dodatkowe elementy niezawarte w zestawie:

  • Woda/hydrolat: 36 g/36 ml – odmierzyć załączoną pipetą lub naczyniem miarowym. (Wskazany hydrolat)

 

Wykonanie serum:

  1. Sprawdzenie kompletności otrzymanego zestawu oraz przygotowanie dodatkowych składników. 

  2. Przygotowanie stanowiska pracy z zachowaniem podstawowych zasad higieny.

  3. Przygotowujemy jedno naczynie (zlewki, szklanki) do którego wlewamy wodę oraz wsypujemy konserwant i witaminę B3, po czym całość mieszamy do rozpuszczenia się składników.   

  4. Do wody z rozpuszczonym konserwantem oraz witaminą B3 wsypujemy cosmedię oraz wlewamy wszystkie pozostałe składniki zestawu. Całość miksujemy (intensywnie mieszamy) do uzyskania jednolitego kremu (od 3 do 5 minut), nie ma potrzeby podgrzewania.  Przekładamy serum do pudełeczka na krem i odstawiamy na około godzinę do lodówki w celu ustabilizowania produktu.  

  5. Serum jest gotowe do użycia

Eliksir posiada kremową konsystencję.

Przechowywanie:

Serum można przechowywać w temperaturze pokojowej do 21 °C, zalecane jednak w lodówce.

 

Sposób pakowania:

- składniki: plastikowe butelki farmaceutyczne, eppendorfy, woreczki strunowe

- cały zestaw: foliowy woreczek strunowy

 

 

× Dziękujemy za rejestrację. Do czasu aktywacji przez administratora, Twoje konto będzie nieaktywne.